menu zamknij menu

Młodzież z Ostroga modliła się na Boskiej Liturgii

W dniu dzisiejszym 16.08., br., w XI Niedzielę po Pięćdziesiątnicy w Parafii Prawosławnej w Sandomierzu celebrowana była św. Liturgia, na której m.in., swoje modlitwy wznosiła młodzież z partnerskiego miasta Ostróg na Ukrainie. Grupa 29 osób w wieku od 10 do 18 lat przebywa w Królewskim Mieście Sandomierz od 9 do 18 sierpnia na zaproszenie powiatu sandomierskiego, spędzając wakacje w Polsce.

W poniedziałek spotkali się z władzami powiatu i zwiedziły Sandomierz. W programie pobytu jest między innymi wyjazd do JuraParku w Bałtowie, do Parku Rozrywki i Miniatur w Krajnie, Jaskini Raj koło Chęcin, a także do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu Chęcińskim.

W szerokim programie przygotowanym przez organizatorów kolonii, nie zabrakło modlitwy w świątyni prawosławnej w Sandomierzu, co zostało podkreślone przez proboszcza, wyrażającego wdzięczność, młodzieży i opiekunom, którzy mimo wysokiej temperatury nie wybrali odpoczynku nad wodą a skierowali swoje przed południowe niedzielne plany uczestnicząc w nabożeństwie.

Na koniec nabożeństwa ks. Marcin Chyl podziękował młodzieży i parafianom za wspólną modlitwę. Zaprosił wszystkich na uroczystości Przemienienia Pańskiego na św. Górę Grabarkę, gdzie będzie można pokłonić się i wznieść swoje prośby i wezwania do cudotwórczych relikwii św. Spirydona biskupa z Tremithus. Więcej na temat świętego można zasięgnąć tutaj, razem z planowanym pobytem relikwii w Polsce.

Wszyscy zebrani na czele z młodzieżą przy podchodzeniu do krzyża zostali obdarowani ikonkami św.św. Cyryla i Metodego, będącymi patronami świątyni, na modlitewną pamięć o spotkaniu.

Autor: ks. Marcin Chyl

foto. Dymitr Spivak

DSC_5225_resize

DSC_5237_resize

DSC_5263_resize

DSC_5250_resize

DSC_5235_resize

DSC_5255_resize

DSC_5281_resize

DSC_5270_resize

DSC_5299_resize

DSC_5302_resize

DSC_5307_resize

16 sierpnia 2015 | Aktualności | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*