menu zamknij menu

II Koncert Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia w Tarnobrzegu.

21.01.2023 r. w Kościele rzymsko – katolickim pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu miał miejsce II Koncert Kolęd i Prawosławnych Hymnów Bożego Narodzenia.

W tym roku swoje talenty i umiejętności zaprezentowały dwa chóry ze stolicy województwa Podlaskiego z Białegostoku. Pierwszy Młodzieżowy Chór Prawosławnej Katedry Św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku i drugi Dziecięco – Młodzieżowy Chór Prawosławnej Parafii Św. Jana Teologa w Białymstoku.

Chórzyści zaprezentowali swoimi talentami wysoki kunszt artystyczny i wokalny, co wielokrotnie było podkreślane gromkimi brawami.

Podczas wydarzenia obecny był gospodarz miejsca proboszcz parafii  ks. Adam Marek, który na początku zapowiedział chóry i przywitał zebranych. Wśród obecnych zauważyć można było, prezydenta Miasta Tarnobrzeg Dariusza Bożek, wiceprzewodniczącą Rady Miasta Bożenę Kapuściak.

Po zakończonym koncercie do zebranych zwrócił się proboszcz parafii prawosławnej w Sandomierzu. W wypowiedzi, szczególnie odniósł się do słów wdzięczności w kierunku proboszcza parafii Chrystusa Króla, ks. Adama Marek, który ze szczególną życzliwością i chrześcijańską troską przyjął zaproszone chóry. Kontynuując, ks. Chyl podkreślił istotę wartości kolędniczych i ich pielęgnacji w dzisiejszym zsekularyzowanym świecie, przekazując symptomy wartości potrzeb kontynuowania tego rodzaju wydarzeń w mieście Tarnobrzeg. Jednocześnie zaznaczył, że dobrym było by, gdyby ta tradycja została wpisała na stałe w wydarzenia kulturalne miasta, tym bardziej że w tym mieście przebywa pokaźna liczba uchodźców z Ukrainy.

Autor.  Aleksandra Jakimiuk

Foto: Grzegorz Lipiec – Korso24.pl

25 stycznia 2023 | Bez kategorii | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.