menu zamknij menu

Niedziela po Przemienieniu Pańskim

21 sierpnia br., w kalendarzu liturgicznym naszej Cerkwii, określany został jako X niedziela po Pięćdziesiątnicy i poświąteczny okres święta Przemienienia Pańskiego.

W homilii okolicznościowej duchowny uwypuklił treść lekcji ewangelicznej zawiązanej w opętaniu przez demona młodego epileptyka, o którego pomoc w uzdrowieniu prosił ojciec. Chrystus dokonał cudu uzdrowienia, lecz mocno podkreślił zbawienną wartość postu i modlitwy jako czynnika niezbędnego do walki z szczególnie ciężkimi upadłymi duchami. W dalszej części rozważań duchowny nawiązał do święta Przemienienia Pańskiego rozjaśniając zgromadzonym poszczególne osoby widniejące na ikonie. Przez fakt uroczystości Przemienienia Pańskiego na Świętej Górze Grabarce, na których to uczestniczył proboszcz naszej parafii, po Boskiej Liturgii miało miejsce poświęcenie owoców jako symbolu urodzaju Bogiem błogosławionego i danego rodzajowi ludzkiemu do spożycia.

W trakcie nabożeństwa wśród wiernych swoje modlitwy zanosiły matuszka Agata, jedna z mniszek Monasteru Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Zwierkach.

Autor i foto: Daniel Dermanowski  

22 sierpnia 2022 | Bez kategorii | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.