menu zamknij menu

Boska Liturgia w trakcie koncertów w Stalowej Woli i Sandomierzu

23.01. 2022 r. w naszej parafii, zostanie zapisany w historii wspólnoty jak i w przeżyciach duchowych wiernych i sympatyków uczestniczących w modlitwie na Boskiej Liturgii jako wyjątkowo . Wyjątkowość uniesień otrzymaliśmy dzięki obecności artystów kolędującym podczas koncertów w Stalowej Woli i Sandomierzu, chórom Sacrum i Widymo goszczącym w Królewskim Mieście.

Homilię związaną z analizą liturgicznych tekstów niedzielnych wyjaśnił proboszcz parafii ks. Marcin Chyl, który to zaakcentował poszczególne frazy Ewangelii określające ciemność jako brak obecności miłości Bożej, która jawi się jako najjaskrawszych czynnik rozświetlający mrok. Czytanie ewangeliczne niedzieli po Objawieniu Pańskim duchowny objaśnił jako rozpoczęcie zbawiennej działalności Jezusa Chrystusa. Końcowe frazy Ewangelii „Nawróćcie się, przybliżyło się Królestwo Niebieskie”, ks. Chyl zinterpretował jak nieustanny czas pracy nad swoimi przyzwyczajeniami, namiętnościami, grzechami, nad którymi koniecznym jest panowanie, a niezbędne środki dostarcza tylko i wyłącznie Cerkiew wraz ze swoim zbawiennym dobrobytem w postaci sakramentów i nieustająco przebywającej w niej łasce.

Nabożeństwo śpiewały dwa chóry. Pierwszy pod dyrygenturą Angeliki Iwaniuk, drugi pod batutą Marianny Jara. Hymny liturgiczne słyszane podczas Boskiej Liturgii, przy szerokiej skali różnorodności melodycznej i przy profesjonalnych wykonaniach światowej klasy kompozytorów, niewątpliwie uniosły zgromadzonych na wyżyny ducha.

Na koniec nabożeństwa, jako wyraz wdzięczności za zaproszenie chórów na wpisany w tradycję Królewskiego Miasta Sandomierza i Stalowej Woli koncerty, artyści według swoich predyspozycji w różnych językach dla proboszcza parafii zaintonowali Mnohaja Leta .

Autor i foto: Daniel Dermanowski

25 stycznia 2022 | Bez kategorii | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.