menu zamknij menu

II Etap, Ogólnopolskiej Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej w roku szkolnym 2019/2020

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski w roku szkolnym 2019/20 będzie przeprowadzana ogólnopolska Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej. Temat tegorocznej olimpiady to: „Jedność i tożsamość w świetle 450- lecia Unii Lubelskiej. Tendencje unijne na ziemiach polskich od XVI wieku”.

Olimpiada posiada akredytację Ministra Edukacji Narodowej (rozporządzenie MENiS z dnia 29.01.2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad – Dz. U. Nr 13, poz. 125). Organizatorem jej jest Katedra Teologii Prawosławnej Uniwersytetu w Białymstoku. Uczestnikami olimpiady mogą być uczniowie wszystkich typów szkół ponad-gimnazjalnych i szkół średnich dla młodzieży, dających możliwości uzyskania matury, uczęszczające na lekcje religii prawosławnej.

W dniu 20 lutego 2020 r. odbył się drugi etap Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej . W międzyszkolnym punkcie katechetycznym umiejscowionym przy Parafii Prawosławnej pw. św. św. Równych Apostołom Braci Cyryla i Metodego w Sandomierzu, uczennica która otrzymała odpowiednią ilość punktów w I etapie, przystąpiła do kolejnego wyzwania sprawdzenia swojej wiedzy w tegorocznym temacie. Anastasiia Seniuk odważnie zmierzyła się z testem zaproponowanym przez Komitet Główny. Komisja w składzie przewodniczącego, ks. Marcina Chyla i członków Elżbiety Krempa i Marii Chyl, czuwali nad przejrzystością przeprowadzanej olimpiady i po zakończeniu ustawowych dwóch godzin licealistka, złożyła test, który następnie został sprawdzony przez komisję.

Na koniec duchowny podziękował komisji za uczestnictwo w tym niecodziennym dla parafii wydarzeniu, po czym skierował słowa uznania dla uczestniczki, której wiedza religijna nie jest obca i mimo natłoku obowiązków związanych z codziennym procesem edukacji, udało się uczennicy przystąpić do II etapu.

Autor i foto: Denis Rzhepeckyi

20 lutego 2020 | Bez kategorii | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.