menu zamknij menu

Święta Liturgia podczas koncertów w 2020 roku.

26 stycznia br., w Parafii Prawosławnej w Sandomierzu miała miejsce liturgiczna kontynuacja święta Chrztu Pańskiego. Boska Liturgia celebrowana w świątyni, zebrała nie tylko parafian i chórzystów kolędujących na ziemiach województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego, ale sympatyków i przyjaciół parafii.

Nabożeństwu przewodniczył ks. Bazyli Symonowicz kolędujący razem z chórem. Duchownemu asystował ks. Marcin Chyl i protodiakon Dymitr Tichoniuk. Oba chóry, pierwszy „Blagovist” z Cerkwii pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Zabłociu (Ukraina),  drugi Chór Rodzinny Parafii Przymonasterskiej Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie i św. Ap. i Ew. Jana Teologa w Supraślu, swoimi głosami doprowadzili do wzmożonej modlitwy wszystkich uczestników nabożeństwa. Na przemian wznoszone hymny i pieśni liturgiczne uczestników koncertu, podniosły zebranych do wzniosłych duchowo przeżyć.

Po nabożeństwie ze słowem pouczenia zwrócił się proboszcz parafii. W słowie przypomniał o znaczeniu święta Objawienia Pańskiego i jego dalszej celebracji. Nawiązał do okresu w jakim się znajdujemy, oraz rozwinął myśl zawartą w ewangelicznym czytaniu przypadającą na pierwszą niedzielę po Objawieniu Pańskim.

Podczas Boskiej Liturgii, modlili się Starosta Powiatu Sandomierskiego Pan Marcin Piwnik, Zastępca Burmistrza Królewskiego Miasta Sandomierz Pan Paweł Niedzwiedź, wierni i sympatycy parafii.

Ze słowem kończącym zwrócił się ks. Marcin Chyl. Podczas wypowiedzi i pozdrowień usłyszeć można było bogate wyrazy podziękowań, dla oficjalnych partnerów wydarzenia, dzięki m.in., którym mogliśmy się zebrać, będąc świadkami pokaźnej uczty duchowej, ale też wszystkim zebranym na wspólnej modlitwie.

Autor i foto: Denis Rzepeckij

28 stycznia 2020 | Bez kategorii | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.